Загальна інформація

Порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла урегульований Положенням “Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 2001 року №584 (далі - Положення 584).

Тобто умови кредитування тотожні кредитуванню за рахунок державного бюджету. Більш детальну інформацію можна отримати на сторинці Молодіжне кредитування.

Увага! Єдиними відмінностями Львівської міської програми є надання кредитів не за комп'ютерним рейтингом (пункт 19 Положення 584), а відповідно до реєстру кандидатів, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради. Та нормативна площа визначається виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. метрів на сім'ю.

 Програма забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян м. Львова на 2013-2017 роки

Програма була затверджена 30 травня 2013 р. Львівською міською радою і неодноразово змінювалась з метою модернізації та розвитку.

Мають право на отримання одноразової безповоротної фінансової підтримки за рахунок бюджету м. Львова:
- громадяни, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов або у списку осіб, що бажають вступити до житлово-будівельного кооперативу у м. Львова;

квартирний облік, відповідно до законодавства  здійснюється   або управлінням обліку та розподілу житлової площі Департаменту житлового господарства та інфраструктури виконавчого комітету Львівської міської ради (далі - Управління квартобліку) або за місцем роботи .
 - визначені центральними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які ведуть зазначений облік, такими, що мають право на доступне житло;

тобто, відповідно до законодавства, із загальної кількості "черговіків" відповідальні за квартоблік органами повинні визначати громадян, які мають право на участь  в цієї програмі

- середньомісячний грошовий дохід яких (заробітна плата, пенсія, соціальна та матеріальна допомога, стипендія та інші соціальні виплати, дохід від підприємницької, наукової, викладацької, творчої діяльності та іншої незалежної професійної діяльності, усі види винагород, грошове забезпечення військовослужбовців, дивіденди, проценти, роялті, дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав) разом з членами їх сімей з розрахунку на одну особу не перевищує п'ятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованого згідно з даними Держстату.

     Державна підтримка надається громадянам, які включені до Реєстру, відповідно до чинного житлового законодавства згідно з датою взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або включення до списку осіб, які бажають вступити до житлово-будівельного кооперативу, у м. Львові та в порядку черговості їх звернення до Регіонального управління Дермолодьжитла на дату зарахування бюджетних коштів на казначейський рахунок Регіонального управління Дермолодьжитла. Перевага надається кандидатам, які мають право на позачергове та першочергове надання житлових приміщень згідно з чинним законодавством України.

На підставі вищевказаних критеріїв формується Перелік громадян, які звернулись до регіонального управління. Перелік може змінюватись в результаті нових звернень, укладання договорів та відмов від участі. Удень надходження бюджетних коштів на рахунок регіонального управління Перелік фіксується на час роботи с громадянами, підготовки та укладання договорів.  Оновлення Переліку здійснюється після використання коштів.